OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W tym roku dzień ten przypada 5 lutego. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W tym roku głównym hasłem obchodów jest „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji. 5 lutego na przerwach został zorganizowany konkurs informatyczny, każdy kto chciał mógł sprawdzić swoją znajomość szeroko rozumianego Internetu. Były pytania z budowy, zastosowania oraz poruszania się w gąszczu zawiłości Internetu. Zgodnie z hasłem obchodów Działaliśmy Razem, czyli nie tylko uczniowie ale i nauczyciele podjęli wyzwanie tematyce Internetu – a oto najlepsze wyniki:

– uczniowie – Michał Janus i Ryszard Wypiór

– nauczyciele – Urszula Kilijańska