10 Dzień Transplantacji

W czwartek 24 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz 10 (!) obchodzili Dzień Transplantacji. W tym roku szacownymi gośćmi święta były panie: Aleksandra Dyląg z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, prezes zarządu Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Agnieszka Wołowiec oraz dr Joanna Bon-Bałazińska, dyrektor do spraw lecznictwa. Pani Aleksandra Dyląg, kierownik Działu Organizacji i Marketingu RCKiK przedstawiła aktualną problematykę dotyczącą transplantologii w naszym regionie. Pani doktor Joanna Bon-Bałazińska skupiła się w swoim wystąpieniu na przedstawieniu funkcjonowania siemianowickiego szpitala. Szczególną uwagę zwróciła na ogromne zapotrzebowanie na pracowników zawodów medycznych. Referatom obu pań przysłuchiwała się cała społeczność szkoły.