Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Jak co roku Dzień Bezpiecznego Internetu, przypada 5 lutego, w Naszej szkole obchodzimy go jednak nie tylko tego dnia, ale przez dwa miesiące w lutym i marcu. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Na całym świecie w różnych instytucjach organizowane są akcje promujące to przedsięwzięcie, również w Naszej Szkole wspieramy tą inicjatywę. Nie tylko w tym dniu ale przez cały rok propagujemy tematykę bezpieczny internet.

W ramach tej akcji każda klasa (do 1 marca)

  • Wykona gazetkę klasową – zgodnie z hasłem tegorocznej akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem” – na gazetce ma się znaleźć hasło akcji, informacje związane z bezpiecznym Internetem oraz wymyślona rymowanka związana z tematyką akcji.

Konkursy

prace indywidualne do 1 marca:

  • logo akcji – wykonane dowolną techniką plastyczną lub komputerową;
  • krzyżówka, quiz, rebus – wykonana dowolną techniką plastyczną na kartce A4 lub na komputerze w dowolnym programie graficznym lub tekstowym, której hasłem będzie „Działamy razem”
  • W świetlicy szkolnej 5 lutego na przerwach od 11:05 będzie przeprowadzony konkurs z wiedzy o Internecie;

prace grupowe max 5 osób do 1 marca:

  • spot reklamowy – przedstawiający hasło akcji „Bezpieczny Internet – Działamy razem ” w formie krótkiego max kilku minutowego filmiku

Na zajęciach dodatkowych 13 marca (środę 14:10-15:45) uczniowie będą mogli brać udział w kursie e-learning przygotowanym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Szczegółowych informacji nt. akcji udziela Magdalena Kołodziej w środę od 12:20-14:10 w sali 23 lub poprzez e-mail mkolodziej@zs3.com.pl